Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

WARSZTATY EDUKACYJNE

Zapraszamy na zającia edukacyjne w Karpackiej Troi

Rezewacja miejsc: tel. 13 440 50 40

Gry i zabawy Słowian

Gry i zabawy Słowian to warsztaty inspirowane średniowiecznymi zmaganiami wojów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w szeregu konkurencji i gier sprawnościowych. Warsztaty odbywają się na świeżym powietrzu. Czas: 90 min. Cena 200 zł./grupa

Młody Archeolog

Młody archeolog. Zawód archeologa często kojarzony jest z wielką pasją i przygodą. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się jak jest w rzeczywistości. Podczas zajęć będzie można zapoznać się w terenie z metodami badań archeologicznych, zobaczyć kolejne etapy pracy archeologa związane z eksploracją oraz dokumentacją odkryć. Młodzi archeolodzy sami będą mogli spróbować sił w specjalnie przygotowanym wykopie archeologicznym. Czas: 90 min. Cena: 200 zł./grupa.

Koło Dziejów

Koło Dziejów to warsztaty podczas których rozgrywany jest turniej wiedzy. Zajęcia przeznaczone są dla grup, a ich poziom dostosowany do wieku uczestników. Podczas rywalizacji uczestnicy zdobywają punkty odpowiadając na pytania, wykonując zadania sprawnościowe i odgadując zagadki. Czas: 90 min. Cena:200 zł/grupa.

Słowiańskim Ornamentem

Słowiańskim ornamentem zdobione ... Podczas warsztatów uczestnicy własnoręcznie zdobią płócienną eko-torbę, która będzie modną pamiątką ze skansenu. Motywy zdobnicze wykorzystywane na zajęciach zainspirowane zostały ornamentyką odkrywaną na zabytkach wczesnośredniowiecznych. Czas: 90 min. Cena:200 zł/grupa.

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne przygotowano z myślą o różnych grupach wiekowych (dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież, dorośli) dostosowując program do możliwości i umiejętności uczestników. Celem zajęć jest zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej, zaznajomienie uczestników z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia oraz z poszczególnymi formami naczyń (ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki wytwarzanej przez grupę pleszowską kultury mierzanowickiej, ludność kultury Otomani-Füzesabony oraz Słowian). Aktywna forma zajęć daje możliwość lepszego przyswajania przekazywanych informacji. Powstałe w czasie zajęć naczynia lub formy ceramiczne zabierane są przez uczestników lub opcjonalnie pozostawiane do wypalenia w piecu ceramicznym. Czas: 90 min. Cena: 200 zł/grupa.

Warsztaty łucznicze

Warsztaty łucznicze. Łuk stanowi jedną z najstarszych i najbardziej znanych form broni miotającej. Służył człowiekowi od pradawnych czasów. Przez tysiąclecia używano go w boju, podczas polowań jak również w sporcie. Pomimo, że na przestrzeni dziejów zmieniała się jego forma oraz materiały wykorzystywane do produkcji, to jego funkcja pozostała niezmienna. Obecnie używany jest przede wszystkim jako broń sportowa, choć w dalszym ciągu istnieją społeczeństwa, w których służy do polowań. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z najsłynniejszą bronią świata. Obejmują część teoretyczną, w trakcie której przedstawione zostaną różne typy łuków oraz metody jego produkcji oraz część praktyczną w postaci nauki posługiwania się łukiem na strzelnicy. Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa.

Kuchnia pradziejowa

Kuchnia pradziejowa. Zajęcia poprzedzać będzie wykład mówiący o sposobach zdobywania pożywienia przez ludność pradziejową oraz technikach uprawy ziemi przez społeczności rolnicze. Prezentowane będą różnego rodzaju narzędzia i sprzęty kuchenne, będące replikami zabytków pradziejowych. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie będą mogli zrobić mąkę na specjalnie przygotowanych żarnach zarówno z epoki brązu jak i z wczesnego średniowiecza. Poznają sposoby przygotowania potraw z iście pradziejowego menu. Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa.

Warsztaty malowania tradycyjnych pisanek

Warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pisanka jest jednym z głównych symboli Świąt Wielkanocnych. Tradycja malowania jajka sięga starożytności. W okresie przedświątecznym zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty malowania pisanek, podczas których poznają techniki ich zdobienia, a wykonaną własnoręcznie pisankę, będzie można zabrać do domu.

Warsztaty zimowe

Warsztaty zimowe. W sezonie zimowym w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy jest realizowany cykl warsztatów na który, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Tematyka warsztatów oraz terminy będą podawane na stronie przed sezonem zimowym.

Ferie w Karpackiej Troi

Ferie w Karpackiej Troi. Podczas ferii zimowych zapraszamy do Karpackiej Troi na specjalnie przygotowany cykl warsztatów. Zajęcia które proponujemy, to wspaniały pomysł aby rodzinnie i kreatywnie spędzić czas w zimowe dni. Tematyka warsztatów oraz terminy będą podawane na stronie przed feriami.


webmastering: PIOTR SZMYDwebMastering: Piotr Szmyd
pszmyd@poczta.fm